DOBRY POCZĄTEK ŻYCIA.

Ciąża, poród i niemowlęctwo

Prowadzi: Richard Overly

Miejsce:  Warszawa

Mama i dziecko

„Pokój na świecie zapanuje wtedy, gdy będą go zamieszkiwać zdrowi, szczęśliwsi ludzie. Zdrowsze niemowlęta to w przyszłości zdrowszy świat. Dobry start w życiu powinien być najwyższym priorytetem. Niemowlę ma przyrodzone prawo do wspaniałego początku. Jest ważne, aby ludzkość zapobiegała nerwicom już od chwili narodzin” Eva Reich

Eva Reich uważała, że to, w jaki sposób przychodzimy na ten świat i to, co dzieje się zaraz po urodzeniu ma duży wpływ na nasze przyszłe życie. Jednym z jej głównych celów było zastosowanie zasad Łagodnej Bio-Energetyki jak i Masażu Dotyk Motyla w okresie ciąży, narodzin i niemowlęctwa, aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko dla matki i dziecka. Celem jest zapobieganie niepotrzebnym stresom, które mogą powodować traumę oraz utrzymywanie przepływu energii i szerokiego, mobilnego pola. Osoby asystujące i przyjmujące poród oprócz postępowania medycznego mogą również uwzględnić aspekt bioenergetyczny.

ZobaczFilm_magenta

Stosowanie Łagodnej Bio-Energetyki, jako profilaktyczną opiekę prenatalną, może uwalniać matkę od napięć w ciele, a niemowlę od problemów mamy. To świadome pomaganie dziecku w rozpoczęciu życia oraz w odczuwaniu przepływu energii. Mamie pomaga być bardziej otwartą i swobodnie uczestniczyć w procesie narodzin.

Richard Overyl wykonuje Metamorfozę.

Richard Overly wykonuje Metamorfozę

W trakcie trudnego porodu mama może być wyczerpana. W wyniku doświadczonego bólu i lęku jej pole może się skurczyć a to ma bezpośredni wpływ na dziecko. W trakcie porodu można zastosować techniki Łagodnej Bio-Energetyki, aby nie doszło do takiego stanu i aby złagodzić objawy. Gdy dziecko zostaje razem z mamą zaraz po narodzinach proces skurczenia pola odwraca się i obydwoje doświadczą ekspansji energii. Ekspansja przychodzi wraz z doświadczaniem przyjemności i miłości, więc bardzo ważne jest wspieranie mamy i dziecka w tym okresie.

Łagodna Bio-Energetyka wspiera kobiety i ich rodziny w okresie planowania ciąży, na czas ciąży, porodu i po porodzie.

Przebieg sesji

Głównym celem w pracy z kobietą w ciąży jest przywrócenie naturalnego przepływu energii w całym ciele. Ważne jest zapewnienie ciepłego i przyjaznego środowiska, w którym dziecko będzie mogło się rozwijać i budować więź z mamą. Pomagamy mamie w rozpuszczeniu blokad, aby energia mogła swobodnie płynąć, zwłaszcza w dół do miednicy i dalej do stóp – łono będzie ciepłe i będzie tętniło życiem. Eva odkryła, że otwarty na przepływ energii segment miednicy sprzyja zdrowiu mamy i dziecka. Otwarcie wszystkich segmentów jest ważne dla prawidłowego przebieg porodu.

evareichpolozna

Eva Reich w trakcie jednego z kursów.

Skupiamy się na przywracaniu przepływu energii, nie pracujemy tutaj na poziomie emocjonalnym i z uzdrawianiem wspomnień. Ze względu na obecność dziecka w łonie, matka jest bardziej otwarta i elastyczna gdyż energia dziecka wzmacnia proces a to umożliwia krótko i efektywnie pracować. Z emocjami i wspomnieniami możemy pracować na etapie planowania ciąży lub później, po narodzinach.

“To, co było wyjątkowe w mojej pracy, to stosowanie Łagodnej Bio-Energetyki w trakcie wizyt prenatalnych i kontrolnych. Byłam zaskoczona, jak łatwo przebiegała praca w okresie ciąży, z uwagi na elastyczność* matki. Bardzo chciałam szkolić położne w korzystaniu z tych technik podczas przygotowywania kobiety do porodu. Uważam, że to szalenie istotne. W jednym z ostatnich moich szkoleń w Niemczech wzięło udział 80 położnych. Chciałam zrobić więcej, ale życie potoczyło się inaczej. Obserwowałam różne brutalne procedury i nie aprobuję takich działań. Trzeba pracować delikatnie, jak z niemowlęciem, jeden łagodny cykl ładowania i rozładowania na raz. I koniec!. dr Eva Reich”

* w trakcie ciąży w kobiecym ciele znajdują się dwa systemy energetyczne, co przyspiesza proces.

Zapraszamy:

położne, doule, ginekologów, pediatrów, neonatologów, psychologów, konsultantów laktacyjnych, pielęgniarki środowiskowe, fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz wszystkich, którzy zajmują się opieką prenatalną, okołoporodową i poporodową. Zapraszamy również pary starające się o dziecko, kobiety w ciąży oraz wszystkich tych, którzy zainteresowani są tematem.

Program kursu:

W trakcie kursu uczestnicy zapoznają się z podstawową teorią i założeniami Łagodnej Bio-Energetyki, które związane są z ciążą i porodem. Uczestnicy dowiedzą się o m.in. o zależnościach między przepływem energii, traumą i mechanizmami obronnymi (Zbroja wg Wilhelma Reicha), będą uczyć się rozpoznawać przepływ energii oraz jak zebrać informacje od przyszłej mamy, które mogą mieć wpływ na ciąże i poród.

Program będzie składał się z teorii i praktyki oraz będzie obejmował naukę technik Łagodnej Bio-Energetyki, które wspierają matkę i dziecko:

 • Linia Traum Życiowych – jest to najszybszy sposób umożliwiający identyfikację źródeł wzorców postępowania, które mogą wpłynąć na proces narodzin. Istotne jest rozpoznanie natury problemów, poziomu energii emocjonalnej mamy, połączenia z ciałem zwłaszcza z segmentem miednicy.
 • Assesment – oszacowanie systemów ciała i rozpoznawanie przepływu energii.
 • Masaż Dotyk Motyla – wykonujemy, aby zaprosić energię do ekspansji i przepływu ze środka na zewnątrz. Ułatwia budowanie więzi między rodzicami a dzieckiem, pomocny w trakcie porodu i zaraz po, zarówno dla mamy jak i dziecka – więcej o Masażu Dotyk Motyla. Tata dziecka lub inna osobą mogą codziennie wykonywać ten masaż przyszłej mamie. W trakcie porodu pomoże mamie rozluźnić się a po porodzie zregenerować siły. Dziecku pomoże w oddychaniu oraz zintegrowaniu doświadczeń narodzin. Masaż pomoże w budowaniu więzi, gdy mama i dziecko zostali rozdzieleni po porodzie,
 • Metamorfoza – wykonujemy w celu wprowadzenia energii do miednicy i doenergetyzowania łona, aby matka mogła być bardziej otwarta w trakcie odczuwanego stresu spowodowanego porodem. Ważne jest, aby łono było ciepłe i doenergetyzowane. Zimne łono, bez energii jest zagrożeniem dla życia dziecka i może doprowadzić do poronienia. Jest to edukacyjna technika pozwalająca mamie na zapoznanie się z przepływem energii w ciele. W trakcie zabiegu mamy często odczuwają ciepło przemieszczające się do stóp w górę do miednicy.  Metamorfozy możemy również używać pracując z niemowlętami, aby pomóc dzieciom zintegrować doświadczenia narodzin. Pomaga również w rozwoju dziecka.
 • Balans – celem jest przywrócenie przepływu energii we wszystkich segmentach ciała, aby mama w pełni nawiązała kontakt z ciałem. Stosujemy wtedy, gdy w wyniku różnych doświadczeń nastąpiło przerwanie przepływu energii np.: po wypadkach, znieczuleniach, narkozie, operacjach, złamaniach, urazach głowy, cięciach cesarskich, poronieniach i przy poczuciu oddzielenia od ciała. Jest do dobra technika, aby rozeznać się, co na poziomie energetycznym dzieje się w ciele matki.
 • Oddech Psychofoniczny – pomaga w otwieraniu przepływu fali energetycznej przez całe ciało. Dzięki temu mama będzie bardziej otwarta na stres związany z narodzinami, nie zamknie się i nie zaciśnie mięśni miednicy.
 • Koc Orgonowy – podtrzymywanie lub uzupełnianie energii przed, w trakcie i po porodzie. Można go stosować dla uzupełnienia energii między skurczami, gdy mama czuje się zmęczona lub wyczerpana. Po porodzie pomoże w przywrócenie ekspansji pola energetycznego mamy.
 • Uzdrawiające Polarity – sekwencje Uzdrawiający Dotyk Miłości, które umożliwiają doładowanie energii. Mogą być alternatywą dla koca orgonowego.
 • Praca ze stratą – gdy mama straciła wcześniej dziecko, aby zakończyć proces żałoby i pożegnać się ze stratą.
 • Dialog Gestalt – pozwala nawiązać dialog z dzieckiem, gdy ciąża jest niechciana lub mama nie czuje więzi z dzieckiem
 • Esencje Kwiatowe Bacha – delikatny sposób równoważenia energii matki w trakcie trudnego porodu lub przy zimnym, niedoenergetyzowanym łonie.

Eva Reich była lekarzem. Bioenergetyki nauczyła się od swojego ojca Wilhelma Reicha. Była jego najbliższą asystentką. Rozwinęła i zmodyfikowała koncepcje Reicha, dołożyła swoje własne doświadczenia i tak powstała Łagodna Bio-Energetyka. Początek Życia był dla niej bardzo ważny. Obserwowała delikatną pracę ojca z niemowlętami i dziećmi, pracowała z dziećmi przedwcześnie urodzonymi w szpitalu w Nowym Jorku a latach ’50 ubiegłego stulecia, brała udział w wielu porodach domowych, obserwowała sposób opieki prenatalnej, okołoporodowej i poporodowej w wielu krajach na całym świecie. Zauważyła, że nasze doświadczenia z początku życia są główną przyczyną tworzonych przez nas mechanizmów obronnych, dlatego też swoją pracę poświęciła wprowadzaniu zmian i zapewnianiu dzieciom Dobrego Początku Życia. Celem nie było stworzenie idealnych matek i ojców, ale zapewnienie obfitego w energię środowiska dla rozwoju dziecka.

Richard C.OverlyProwadzi: Richard Overly

Od 1985 roku Praktyk, Trener i Superwizor Łagodnej Bio-Energetyki. Studiował z Evą Reich i pracował, jako jej asystent. Jest dyrektorem do spraw szkoleń w Instytucie Gentle Bio-Energetics, Asheville, USA. Pracuje z kobietami w ciąży, niemowlętami, dziećmi, dorosłymi i parami od ponad 30 lat.

Asystuje: MartaTMarta Targońska

Certyfikowany Praktyk Łagodnej Bio-Energetyki i Certyfikowana Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla. Refleksolog. Odpowiedzialna jest za działania Instytutu Łagodnej Bio-Energetyki w Polsce oraz asystuje w trakcie programów szkoleniowych. Pracuje z kobietami w ciąży, dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i osobami starszymi.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ

 

Miejsce: Warszawa.

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz wziąć udział w kursie, a w chwili obecnej nie dysponujesz taką kwotą.

Zaliczkę w wysokości 400zł należy wpłacić na konto do 7 dni od daty otrzymania potwierdzenia:

Marta Targońska Alior Bank 74 2490 0005 0000 4500 8281 4833.
Tytuł: Imię i Nazwisko GBEPoczatek

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

Wysłanie zgłoszenia równoznaczne jest z akceptacją regulaminu wydarzeń.

Uczestnicy otrzymują:

 • międzynarodowy certyfikat ukończenia kursu wydany przez Instytut Gentle Bio-Energetics w USA,
 • materiały informacyjne w języku polskim,
 • tłumaczenie z języka angielskiego,
 • wsparcie telefoniczne i mailowe Richarda C.Overly oraz Marty Targońskiej po zakończeniu kursu,
 • możliwość wspólnego praktykowania Łagodnej Bio-Energetyki – pogłębiamy wiedzę i dzielimy się własnymi doświadczeniami,
 • spotkania superwizyjne prowadzone przez Richarda C.Overly.

UMÓW SIĘ NA SESJĘ INDYWIDUALNĄ

Informacje i zapisy:

Marta Targońska, +48 606 212 200, mtargonska@gmail.com

Łagodna Bio-Energetyka jest uzupełniającą metodą opieki nad kobietą w ciąży, nie zastąpi właściwej medycznej opieki prenatalnej zapewnianej przez położne, doule i personel medyczny.