Kurs Polarity

Serdecznie zapraszamy na kurs

KURS POLARITY

8-11 czerwca 2017 r. – WARSZAWA

prowadzi:  Richard C. Overly

Zaprosiłam Richarda Overly do Polski, aby poprowadził kurs Polarity. Chciałam Polarity nauczyć się właśnie od niego.  Richard jest wspaniałym nauczycielem i uwielbiam z nim współpracować. Nauka przy nim staje się łatwa i prosta – nawet te najbardziej skomplikowane chwyty. Jest empatyczny, ma poczucie humoru, cierpliwie tłumaczy, lubi dzielić się wiedzą. Serdecznie zapraszam!
Marta Targońska

Stworzona przez osteopatę i chiropraktyka Dr Randolpha Stone’a terapia Polarity jest wynikiem studiowania  i praktykowania przez niego wielu tradycji medycznych i duchowych w tym m.in. Indii i Chin.

Polarity

Terapia Polarity, jako nauka o zdrowiu a nie chorobie, ułatwia zrozumienie roli energii w procesie leczenia.  Energia życiowa płynie przez nasze ciało i dookoła naszego ciała. Na wzorce energetyczne mają wpływ: dotyk, sposób odżywiania, ruch, dźwięk,  nasze postawy, relacje, doświadczenia życiowe, trauma oraz czynniki środowiskowe. Gdy energia życiowa zostaje zablokowana w naszym ciele pojawić się mogą różnego rodzaju dysfunkcje takie jak ból,  drażliwość czy napięcia.  Energia zazwyczaj sama wraca do stanu równowagi – jest to proces nieświadomy w rezultacie, którego przychodzi całkowite zdrowienie. Gdy równowaga organizmu nie zostaje przywrócona samoistnie można zastosować techniki Polarity, aby zrównoważyć energię, usunąć napięcia i blokady oraz przywrócić naturalną harmonię w organizmie.

refleksologiapolarity

Terapia jest skuteczna przy: niskim poziomie energii, zmęczeniu i osłabieniu; bólach głowy (również migrenowych), pleców, kręgosłupa, stawów;  po chorobie, urazach, zabiegach i operacjach; przy problemach hormonalnych, z krążeniem i układem limfatycznym.

Polarity dzięki chwytom równoważącym przywraca siły witalne, zdrowie i dobre samopoczucie.

ZobaczFilm_blue

 

Gorąco polecam kurs Polarity prowadzony przez R. Overly. Zaczęło się od mojego bólu ucha, który nie chciał ustąpić do momentu, kiedy Marta Targońska zrobiła mi Balans Głowy, który jest jedną z technik Polarity. Ból minął “jak ręką odjął”. To sprawiło, że zainteresowałam się kursem, który odbył się w listopadzie ub. roku. Byłam, doświadczyłam, praktykuję i polecam zarówno tym, którzy chcą rozpocząć pracę z klientami (i nie wiedzą od czego zacząć), jak i wszystkim terapeutom, masażystom, którzy jeszcze tej metody nie znają. Prosta i niezwykle skuteczna, dowolne elementy można dodać do swojej praktyki. A do tego niezwykły nauczyciel – człowiek o wielkim sercu, którego Dotyk Miłości czuję na łopatkach do dzisiaj. Serdecznie zapraszam!
Dorota Jarymowicz, lekarz med. i naturoterapeutka.

Są szkoły Polarity, które razem z nauką technik równoważących przedstawiają dużo rozbudowanej teorii. Nauka odbywa się wtedy w kilku modułach. Zdarza się, że po takich kursach osoby w ogóle nie przystępują do praktyki lub zaniechują praktykowania, gdyż jest to dla nich zbyt trudne i skomplikowane.

Richard Overly wybrał podejście, którego nauczył się od Alana Siegela, czyli przedstawia teorię w prosty sposób i koncertuje się na tym, co działa a nie dlaczego działa. Jego praktyka pokazuje, że ten sposób bardzo dobrze się sprawdza.

Do kogo skierowany jest kurs?
pielęgniarki i położne, lekarzy, psychologów, psychiatrów, fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów, masażystów, refleksologów, osoby pracujące z dziećmi, rodziców, nauczycieli oraz wszystkie te osoby, które są zainteresowane  poprawieniem jakości życia i doskonaleniem swoich umiejętności.

W trakcie kursu:

 • Poznasz  założenia terapii Polarity, powiązanie pomiędzy ciałem ludzkim i energią życiową oraz dowiesz się jaką rolę w procesie zdrowienia pełni energia życiowa.
 • Poznasz znaczenie uzdrawiania duchowego oraz omówiona zostanie rola pozytywnego nastawienia.
 • Zapoznasz się z zasadami odżywiania wg diety dr Stone’a
 • Poznasz proste ćwiczenia Polarity, aby otworzyć, pobudzić i zrównoważyć przepływ energii.
 • Zapoznasz się z wieloma technikami balansującymi oraz zdobędziesz wiedzę o tym, którą z nich zastosować w zależności od potrzeb klienta na podstawie wstępnego oszacowania i opisywanych dolegliwości.
 • Nauczysz się wykonywać m.in.:  balans głowy, szyi, pleców, kręgosłupa;  technikę równoważąca układ limfatyczny i system nerwowy;  balans jelita grubego i technikę uwalniającą gazy.
 • Poznasz  refleksologię Polarity.
 • Nauczysz się jak dobierać i łączyć kilka technik równoważących w trakcie jednej sesji.
 • Dowiesz się jak ustalić plan terapii oraz jak zastosować zasady terapii Polarity i jak włączyć Polarity do swojej codziennej pracy tak, aby była ona bardziej efektywna dla klienta i mniej stresująca dla osoby praktykującej.

W programie kursu znajdują się wykłady teoretyczne jak i zajęcia praktyczne.  Prowadzący będzie omawiał i pokazywał poszczególne techniki a następnie uczestnicy będą wykonywać je między sobą. Po zakończonym kursie uczestnicy będą mogli praktykować Polarity wśród rodziny, przyjaciół, znajomych i klientów.

Poczytaj też o REFLEKOLOGII POLARITY

Richard C.OverlyProwadzi:  Richard C. Overly

Założyciel Instytutu Łagodnej Bio-Energetyki (Gnetle Bio-Energetics Institute) oraz dyrekor ds. Szkoleń. Praktykuje i uczy terapii Polarity od 1989 r. Praktyk, Trener i Superwizor Łagodnej Bio-Energetyki. Autor materiałów szkoleniowych do terapii Polarity i Łagodnej Bio-Energetyki. Autor książki i materiału DVD “Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich”, która została wydana w Polsce: Wyd. VIRGO 2014 oraz  książki “Gentle Bio-Energetics – Theory and Tools for Everyone”.

Uczestnicy otrzymują:

 • Międzynarodowy certyfikat ukończenia kursu wydany przez Instytut Gentle Bio-Energetics w USA.
 • Książkę Richarda C. Overly i Sandry Tompkins  „Podręcznik do terapii Polarity z wprowadzeniem do Łagodnej Bio-Energetyki”  w języku polskim.
 • Tłumaczenie z języka angielskiego.
 • Wsparcie telefoniczne i mailowe Richarda C.Overly oraz Marty Targońskiej po zakończeniu kursu,
 • Możliwość wspólnego praktykowania Polarity. W trakcie spotkań praktykujemy, pogłębiamy wiedzę i dzielimy się własnymi doświadczeniami.

Inwestycja: 1590zł przy wpłacie zaliczki 400zł do dnia 30 kwietnia.  Po tej dacie 1790zł.
Osoby powtarzające kurs 890zł. Osoby, które brały udział w kursie Refleksologia Polarity otrzymują 200zł zniżki przy wpłacie zaliczki do 30 kwietnia.

Zaliczkę w wysokości 400zł należy wpłacić na konto:
Marta Targońska. Alior Bank 74 2490 0005 0000 4500 8281 4833. Tytuł: POLARITY Imię i Nazwisko

Ważne: Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat. Wpłata zaliczki rezerwuje miejsce na kursie.

ZAPISZ SIĘ TUTAJ

Wysłanie zgłoszenia równoznaczne jest z akceptacją regulaminu wydarzeń.

Data: 8-11 czerwca 2017 r.  czw 10:00-18:00, pt-sb 9:00-18:00, nd 9-17:00  W tym godzinna przerwa na obiad, obiad we własnym zakresie.

UMÓW SIĘ NA SESJĘ INDYWIDUALNĄ

Miejsce:  Naturalne Centrum Zdrowia, Warszawa, ul. Grażyny 15, sala Różana.

Informacje organizacyjne wysyłamy 5 dni przed kursem na maila podanego przy zapisie.

Informacje i zapisy:
Marta Targońska,  +48 606 212 200,  refleksolozka@gmail.com