Ludzie

Eva Reich

2EvaReich7 kwietnia 1924 – 10 sierpnia 2008 

Urodziła się w Wiedniu; mieszkała też w Pradze i w Berlinie. Oboje jej rodzice byli psychoanalitykami i Eva była świadkiem ich nieporozumień dotyczących pracy Wilhelma Reicha nad energią. W 1938 roku wraz z matką uciekły przed prześladowaniami hitlerowskimi do USA. W latach 40-ch odnowiła kontakt z ojcem, stając się jedną z jego najbliższych współpracownic. Była jedną z pierwszych lekarek, uczęszczała do Brooklyn College i Barnard College, a w wieku 24 lat uzyskała dyplom Women’s Medical College w Pensylwanii.

Jest twórczynią Masażu Dotyk Motyla oraz Łagodnej Bio-Energetyki. OBEJRZYJ FILM (włącz polskie napisy)

Delikatna praca jej ojca Wilhelma Reicha z niemowlętami i dziećmi oraz doświadczenie, jakie zdobyła podczas pracy z przedwcześnie urodzonymi dziećmi w Harlem Hospital zaowocowały powstaniem w latach ’50-tych ubiegłego stulecia Masażu Dotyk Motyla. W latach 1950 -1990 podczas swojej praktyki lekarskiej i na podstawie doświadczeń zdobytych w trakcie prowadzonych na całym świecie warsztatów i szkoleń rozwinęła metodę Łagodna Bio-Energetyka.

Jednym z głównych celów Evy Reich było zastosowanie zasad terapii Łagodna Bio-Energetyka jak i Masażu Dotyk Motyla w okresie ciąży, narodzin i niemowlęctwa, aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko dla matki i dziecka. OBEJRZYJ FILM

 „Spośród tych wszystkich, którzy znali i studiowali z Wilhelmem Reich, Eva Reich ma najprawdopodobniej najbardziej rozległą wiedzę o jego pracy.”  Myron Sharaf, Fury on Earth,  p. X.

Wilhelm Reich

WilchelmReich24 marca 1897 – 3 listopada 1957

W czasie I wojny światowej wstąpił do Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Wiedeńskim, którą ukończył w 1922 r. W czasie studiów (w 1920) był asystentem Zygmunta Freuda. Od tego momentu udzielał się w pracach młodego jeszcze ruchu psychoanalitycznego. Jego szczególne zainteresowanie wzbudziła kwestia energii psychicznej i teoria libido. Pracował nad problemem napięcia związanego z niezaspokojeniem popędu seksualnego oraz z funkcją orgazmu.Jego praca doprowadziła go do sformułowania teorii o energii życiowej, którą nazwał Orgonem.
Zaobserwował, że doświadczenie traumy zostawia ślad w naszym ciele i skutkuje powstaniem zbroi. Usunięcie zbroi uwalnia zblokowaną energię życiową. Odkrył również, że fizyczny dotyk ciała wyzwala wspomnienia ze wczesnych traumatycznych doświadczeń.  Jego praca doprowadziła go do sformułowania teorii o energii życiowej, którą nazwał ORGONEM.

Richard C. Overly

Richard C.Overly Praktykuje psychoterapie od 1972 r., były pastor. W latach ’80  został studentem i asystentem Evy Reich. Praktyk, Nauczyciel i Superwisor Łagodnej Bio-Energetyki. Praktykuje i uczy Polarity od 1989 r. Studiował i praktykuje Analizę Transakcyjną wg Erica Berna. W roku 1991 za zgodą Evy rozpoczął porządkowanie jej notatek oraz pisanie książki “Gentle Bio-Energetics – Theory and Tools for Everyone” . Napisał  również książkę i przygotował płytę DVD “Masaż Dotyk Motyl dr Evy Reich”, która została wydana w Polsce przez wydawnictwo VIRGO.

W 1997 roku założył   Instytut Gentle Bio-Energetics – organizację non-profit, której zadaniem jest zachowanie, promowanie i  nauczanie Łagodnej Bio-Energetyki (Gentle Bio-Energetics). Obecnie podróżuje po świecie i prowadzi kursy Łagodna Bio-Energetyka i spotkania indywidualne z kobietami w ciąży, dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, parami i rodzinami.

Marta Targońska

MartaTOd 2013 zgłębia wiedzę na temat Łagodnej Bio-Energetyki. Wzięła udział w wielu programach szkoleniowych w Polsce, na Łatowie i w Grecji.  Ukończyła program certyfikacyjny i została pierwszym w Polsce Certyfikowanym Praktykiem  Łagodnej Bio-Energetyki i Certyfikowaną Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla. Tłumaczka pierwszej w Polsce książki na temat tej metody. Jest odpowiedzialna za działania Instytutu Łagodnej Bio-Energetyki w Polsce oraz asystuje w trakcie programów szkoleniowych, które organizuje w Polsce.
Certyfikowana Terpeutka BeBo® – praca z mięśniami dna miednicy, szwajcarska metoda certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne.
Refleksoterapeutka/Refleksolog, dyplom uzyskała w Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej.
Prowadzi zajęcia z dziećmi w programie Original Play® dr Freda Donaldsona.  Absolwentka podyplomowych studiów “Psychologii pozytywnej w edukacji i wychowaniu. Wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży” na Uniwersytecie SWPS oraz Akademii Analizy Transakcyjnej. Pasjonatka ziołolecznictwa i dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Organizuje i prowadzi kursy, warsztaty, wykłady i spotkania tematyczne wspierające zdrowie i rozwój oraz budzące świadomość.  Pracuje z kobietami w ciąży, dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i osobami starszymi.
Więcej informacji