Mama i Dziecko

Pokój na świecie zapanuje wtedy, gdy będą go zamieszkiwać zdrowi, szczęśliwsi ludzie. Zdrowsze niemowlęta to w przyszłości zdrowszy świat. Dobry start w życiu powinien być najwyższym priorytetem. Niemowlę ma przyrodzone prawo do wspaniałego początku. Jest ważne, aby ludzkość zapobiegała nerwicom już od chwili narodzin. Eva Reich

schwangere mit tochter

Eva Reich uważała, że to, w jaki sposób przychodzimy na ten świat i co dzieje się zaraz po urodzeniu ma duży wpływ na nasze przyszłe życie. Jednym z głównych celów Evy było zastosowanie zasad terapii Łagodna Bio-Energetyka jak i Masażu Dotyk Motyla w okresie ciąży, narodzin i niemowlęctwa, aby stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko dla matki i dziecka. Ograniczyłoby to zakładanie ochronnego pancerza – zbroi. Celem jest zapobieganie niepotrzebnym stresom, które mogą powodować traumę oraz utrzymywanie przepływu energii i szerokiego, mobilnego pola.

Łagodna Bio-Energetyka wspiera kobiety i ich rodziny w okresie planowania ciąży, na czas ciąży, porodu i po porodzie.

ZobaczFilm_magenta

Stosowanie Łagodnej Bio-Energetyki, jako profilaktyczną opiekę prenatalną, może uwalniać matkę od napięć w ciele, a niemowlę od problemów matki. To świadome pomaganie dziecku w rozpoczęciu życia oraz w odczuwaniu przepływu energii.  Matce pomoże być bardziej otwartą i swobodnie uczestniczyć w procesie narodzin.

Głównym celem terapii jest przywrócenie przepływu energii w ciele i łonie, aby tętniły one życiem oraz przyszykowanie ciepłego i bezpiecznego środowiska, w którym dziecko będzie mogło się rozwijać i budować więź z matką.

Prawidłowa edukacja seksualna nie powinna ograniczać się tylko do nauki części ciała czy zdrowego życia seksualnego, ale dążyć do tego, aby wszystkie niemowlęta były chciane i kochane. Eva Reich

Ze względu na obecność dziecka w łonie, matka jest bardziej otwarta i elastyczna co umożliwia krótko i efektywnie pracować. To nie jest praca na poziomie emocjonalnym i przywoływanie wspomnień, a jedynie przywracanie przepływu energii. Z emocjami i wspomnieniami możemy pracować na etapie planowania ciąży lub później, po narodzinach.

Istotne jest aby energia mogła swobodnie płynąć, zwłaszcza w dół do segmentu miednicy. Eva odkryła, że otwarty na przepływ energii segment miednicy zwiększa zdrowie matki i dziecka. Otwarcie wszystkich segmentów jest ważne dla prawidłowego przebieg porodu.

Techniki  Łagodnej Bio-Energetyki wspierające matkę i dziecko to:

 • Linia Traum Życiowych – jest to najszybszy sposób umożliwiający identyfikację źródeł wzorców postępowania, które mogą wpłynąć na proces narodzin. Istotne jest rozpoznanie natury problemów, poziomu energii emocjonalnej mamy, połączenia z ciałem zwłaszcza z segmentem miednicy.
 • Assesment – oszacowanie systemów ciała.
 • Masaż Dotyk Motyla – wykonujemy, aby zaprosić energię do ekspansji i przepływu ze środka na zewnątrz. Ułatwia budowanie więzi między rodzicami a dzieckiem, pomocny w trakcie porodu i zaraz po, zarówno dla mamy jak i dziecka. Tata dziecka lub inna osobą mogą codziennie wykonywać ten masaż przyszłej mamie. W trakcie porodu pomoże mamie rozluźnić się a po porodzie zregenerować siły. Dziecku pomoże w oddychaniu oraz zintegrowaniu doświadczeń narodzin. Masaż pomoże w budowaniu więzi, gdy mama i dziecko zostali rozdzieleni po porodzie. Więcej o Masażu Dotyk Motyla.
 • Metamorfoza – wykonujemy w celu wprowadzenia energii do miednicy i doenergetyzowania łona, aby matka mogła być bardziej otwarta w trakcie odczuwanego stresu spowodowanego porodem. Ważne jest, aby łono było ciepłe i doenergetyzowane. Zimne łono, bez energii jest zagrożeniem dla życia dziecka i może doprowadzić do poronienia. Jest to edukacyjna technika pozwalająca mamie na zapoznanie się z przepływem energii w ciele. W trakcie zabiegu mamy często odczuwają ciepło przemieszczające się do stóp w górę do miednicy.  Metamorfozy możemy również używać pracując z niemowlętami, aby pomóc dzieciom zintegrować doświadczenia narodzin. Pomaga również w rozwoju dziecka.
 • Balans – celem jest przywrócenie przepływu energii we wszystkich segmentach ciała, aby mama w pełni nawiązała kontakt z ciałem. Stosujemy wtedy, gdy w wyniku różnych doświadczeń nastąpiło przerwanie przepływu energii np.: po wypadkach, znieczuleniach, narkozie, operacjach, złamaniach, urazach głowy, cięciach cesarskich, poronieniach i przy poczuciu oddzielenia od ciała. Jest do dobra technika, aby rozeznać się, co na poziomie energetycznym dzieje się w ciele matki.
 • Oddech Psychofoniczny  – pomaga w otwieraniu przepływu fali energetycznej przez całe ciało. Dzięki temu mama będzie bardziej otwarta na stres związany z narodzinami, nie zamknie się i nie zaciśnie mięśni miednicy.
 • Koc Orgonowy podtrzymywanie lub uzupełnianie energii przed, w trakcie i po porodzie. Można go stosować dla uzupełnienia energii między skurczami, gdy mama czuje się zmęczona lub wyczerpana. Po porodzie pomoże w przywrócenie ekspansji pola energetycznego mamy.
 • Polarity – sekwencje Uzdrawiający Dotyk Miłości, które umożliwiają doładowanie energii. Mogą być alternatywą dla koca orgonowego.
 • Praca ze stratą –  gdy mama straciła wcześniej dziecko, aby zakończyć proces żałoby i pożegnać się ze stratą.
 • Dialog Gestalt –  pozwala nawiązać dialog z dzieckiem, gdy ciąża jest niechciana lub mama nie czuje więzi z dzieckiem
 • Esencje Kwiatowe Bacha – delikatny sposób równoważenia energii matki w trakcie trudnego porodu lub przy zimnym, niedoenergetyzowanym łonie.

Instytut Łagodnej Bio-Energetyki organizuje również kurs DOBRY POCZĄTEK ŻYCIA  przeznaczony dla położnych, doul, pielęgniarek i lekarzy oraz wszystkich innych zainteresowanych tematem.

>>>  ZAPISZ SIĘ NA KURS

>>> UMÓW SIĘ NA SESJE INDYWIDUALNĄ

Łagodna Bio-Energetyka jest uzupełniającą metodą opieki nad kobietą w ciąży, nie zastąpi właściwej medycznej opieki prenatalnej zapewnianej przez położne, doule i personel medyczny.