Opinie i Historie Przypadków

» Masaż Dotyk Motyla  » Opinie o kursie   » Historie Przypadków

Masaż Dotyk Motyla

Praktykuję Masaż Dotyk Motyla i Łagodną Bio-Energetykę dr Evy Reich od 2013 roku. Masażu uczę od 2015 roku. Doświadczam go (jak i innych technik metody) również na sobie. Poprowadziłam wiele warsztatów i spotkań odnośnie tego delikatnego dotyku i mogę powiedzieć, że:

Masaż Dotyk Motyla to nie tylko technika TO SPOSÓB PODEJŚCIA DO SIEBIE, DO INNYCH I DO ŚWIATA. Dzięki tej metodzie odkryłam w sobie delikatność i łagodność.

Marta Targońska

 

Droga Marto

Ja również Ci dziękuję.
Dzień kursu był dla mnie bardzo trudny ponieważ migrena dosłownie zwalała mnie z nóg. Dlatego zgłosiłam się abyś na mnie pokazała masaż licząc że może to pomoże. No i to spięcie karku. Powiem tak od razu nie czułam się lepiej.

Najpierw puścił kark a potem głowa. Wracałam do domu bez bólu, który zazwyczaj trzymał 3 dni.

Masaż zrobiłam mojemu mężowi, czuł się zrelaksowany. Ćwiczę też na mojej 18 mc córce łatwe to nie jest bo szybko się nudzi ale widać że jest to fajne dla niej.

Justyna, 12.2017

Marto, dziękuję za wspaniały warsztat 9.09.17 w Warszawie. Wszystko co mówiłaś było bardzo zrozumiałe i jasne, a połączone z praktyką masażu Dotyk Motyla dawało pełny obraz tej wspaniałej i delikatnej pracy z energią.
Od czasu kursu masowałam już kilka osób, dwie z nich mają problemy ze spaniem i obie po masażu wykonanym przed snem z łatwością zasnęły i przespały całą noc spokojnie.
Inna koleżanka stwierdziła, że po masażu poczuła więcej energii, a podczas niego prawie zasnęła. Poczuła jak w krótkim czasie jakby zregenerowała siły Kolejna osoba poczuła smutek i odkryła, że brak jej wsparcia ze strony bliskich jej osób i ,że tego bardzo potrzebuje.

Kasia

DotykMotylaZabliza“Masaż Dotyk Motyla zbliża ludzi – takie słowa często słyszę od uczestników kursów, po tym jak pełni entuzjazmu zaczynają praktykować masaż wśród rodziny, przyjaciół i bliskich.”

Marta Targońska

 

DotykMotylaTrampolina“Niedawno odwiedziłam Park Trampolin – dużo dzieci, dużo ludzi, gwar i hałas, dużo bodźców i stymulacji. Po jakimś czasie moją uwagę przykuł mały 4 letni chłopczyk – złościł się bo coś mu nie wychodziło, płakał i krzyczał. Mimo spokojnej reakcji mamy trudno było mu się uspokoić. Pomyślałam od razu – MASAŻ DOTYK MOTYLA!!! Zapytałam więc mamę czy mogę pomóc, mama zgodziła się. Opowiedziałam krótko o masażu i zapytałam się chłopca czy chce, aby mama zrobiła mu masaż, zgodził się . Po wykonaniu przez mamę tylko początkowych ruchów głaskania całego ciała chłopczyk przestał płakać, jego ciało opadło rozluźnione na ławkę, pod koniec prawie zasnął.”

Marta Targońska

“Wczoraj zrobiłam pierwszy Masaż Dotyk Motyka na mojej Mamie. I mile mnie zaskoczył dzisiejszy Jej telefon, bo dopytywała, czy mogłabym Ją nauczyć, to będą sobie z Tatą robić. Cudowność! Nie spodziewałam się, bo miałam wrażenie, że nieco spinał Ją ten masaż. A tu taka niespodzianka!”

Jola

DotykMotylaNiemowle“Mój 4 miesięczny synek miał problemy z kolkami i wypróżnianiem. Po kilku masaż problem zniknął a kolki nie wróciły.”

Karolina

“Mój syn miał problemy z moczeniem nocnym. Po kilu masażach problem zniknął.”

Grażyna

„Ostatnio Masaż Dotyk Motyla zrobiłam 3 letniemu siostrzeńcowi, leżał tak spokojnie że rodzice się dziwili, bo to taki wiercipięta, a na dodatek potem mnie wolał żebym mu jeszcze raz Motyla zrobiła. Potem siostra mówiła, że 2 noce spał przez 12 godzin, a ma problemy ze snem.” 

Sylwia

“Wykonywałam masaż 7 letniej dziewczynce, która miała problemy z zaśnięciem i stan podgorączkowy. Zasnęła zaraz po masażu. Rano wstała zdrowa.”

Anna

DotykMotylaRegenerujeZaletą masażu jest to, że jest krótki i można go wykonać wszędzie.
Wykonuje masaż synowi, aby zregenerować siły i przywrócić przepływ gdy jest zmęczony i np.: nie chcę dalej iść w trakcie wędrówki górskiej.
Wykonywałam go również chłopcu, którego rozbolał brzuch w trakcie próby przed ważnym wydarzeniem. Ból minął a młody człowiek wrócił na próbę.

Marta Targońska

“Robiłam mamie Masaż Dotyk Motyla. Miała problemy z szyją i barkiem. Gdy go wykonywałam na plecach, zaczęła odczuwać “szpilki”, jak to nazwała. Po masażu znacznie lepiej się czuje i porusza. Chce więcej”

Joanna

DotykMotylaDorosliOsoby po masażu czują się zrelaksowane i odprężone. Jedna osoba powiedziała mi, że przestała myśleć o swoich problemach, owszem one nadal istnieją,nadal są, ale ma całkiem inne spojrzenie na nie. Ja sama po masażu czuję się bardziej odprężona – mam również inne spojrzenie na moje problemy.

Magda

“Marta, ja też bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w kursie i za podzielenie się tym wspaniałym dotykiem. Czuję, że ten czas jest cały czas ze mną i po tym spotkaniu zrobiło się tak we mnie jakoś więcej miejsca, jakby otworzyły się we mnie niektóre drzwi i chcę zarażać tym masażem innych i mam nadzieję, że mi się to uda.”

Sylwia

DialogzamiasMonologu“Po powrocie do domu po kursie przez dwa tygodnie wykonywała Masaż Dotyk Motyla swojemu mężowi i zauważyłam, że zamiast monologu zaczęliśmy prowadzić dialog.”

Magda

“Byłam wczoraj na pokazie tego masażu, jest niezwykle łatwy do wykonania i nie zabiera dużo czasu. Niezwykła była dla mnie wrażliwość na komunikację z dzieckiem, podkreślenie faktu, że to dziecko stawia granice ile dotyku chce przyjąć i które jego elementy. Uświadomiło mi to jeszcze bardziej jak niezwykle istotny jest szacunek do małej istotki i, że nawet malutkie dzieci cały czas coś komunikują, wchodzą w interakcję i dokładnie wiedzą czego potrzebują.”

Doula Patrycja

“Było mi dane doświadczyć w pigułce MASAŻU DOTYK MOTYLA na warsztatach u Marty Targońskiej na Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem w Gdańsku – i jestem pod wrażeniem siły energetycznej tej pracy z ciałem… delikatne muśnięcie po ciele, które w obecnych czasach traktujemy hardkorowo…silniej, mocniej, do bólu…aby tylko coś się działo… wtedy czujemy, że żyjemy i coś się dzieje… kiedy poznajesz MASAŻ DOTYK MOTYLA doznaje się innych wrażeń tych za którymi tęsknimy i nawet nie umiemy ich nazwać ani poczuć… bo nie mamy kontaktu ze swoim ciałem i swoją energią… ta krótka chwila pomaga zatrzymać się na chwilę (12 min trwa masaż) i pobyć ze sobą, prawdziwie tak po prostu…tu i teraz…  Polecam prowadzącą kurs Masażu Dotyk Motyla”.

Teresa

Chcesz nauczyć się wykonywać Masaż Dotyk Motyla?
Kliknij ==> TUTAJ

Opinie o kursie 8 dniowym

 

Osiem dni najintensywniejszego procesu. Osiem dni (i nocy!) wytężonej pracy, maksymalnej koncentracji, krótkiego snu, zaskakujących odkryć, poruszających spotkań, skupienia i tańca, zatrzymania i pulsowania, latających poduszek i motyli w brzuchu i na skórze.

Maja, 31 lat

Po powrocie z kursu powiedziałam wszystkim, że znalazłam to, do czego wiele lat zmierzałam i uzyskałam odpowiedzi na kilka ważnych, nurtujących mnie od dawna pytań. Łagodna Bio-Energetyka, cała jej teoria i praktyka, jest wisienką na torcie moich dotychczasowych doświadczeń. Można powiedzieć, że “jestem w domu”.

Beata, 48 lat

Niekiedy przychodzi czas, że zwyczajnie wiesz, iż to co robisz ma głęboki sens. Tak jest w przypadku Łagodnej Bio-Energetyki. Odkąd doświadczyłam technik Łagodnej Bio-Energetyki mój sposób funkcjonowania nabrał ewidentnej lekkości. Nie twierdzę przez to, że tylko i wyłącznie dziękiŁagodnej Bio-Energetyki ukazała się dla mnie nowa jakość życia ale niewątpliwie jej subtelność i delikatność była dla mnie decydująca. Sposób w jaki mogłam zintegrować myśli z doświadczeniem, gdy mogłam przypomnieć sobie „jak ma się moje ciało” i co oznacza, że „je mam” był pięknym procesem odczuwania, wzruszenia, spokoju i bezpieczeństwa.

To, co całkowicie przyciąga mnie do Łagodnej Bio-Energetyki jest „niewiedza dającego” i wsłuchiwanie się w „mądrość ciała biorącego”. Prowadzący nie jest tym, który wie ale tym, który towarzyszy i wspiera. Jest raczej „umownym” prowadzącym, gdyż techniki Łagodnej Bio-Energetyki są raczej zanurzone w procesie zdrowienia, który jest doświadczeniem klienta o głosie decydującym.

Łagodna Bio-Energetyka przypomina o zaufaniu do siebie i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, buduje więzi, porusza energię, regeneruje i relaksuje.

Z całego serca polecam doświadczanie Łagodnej Bio-Energetyki, gdyż to co jest może służyć zmianie, a każdy dysponuje zasobem do własnej przemiany.

Monika, 41 lat

Historie Przypadków

Kilka lat temu w trakcie turnusu rehabilitacyjnego na którym pracowałam jako terapeuta poczułam ogromne zmęczenie i wyczerpanie. Poprosiłam mojego przyjaciela z Singapuru o terapię. Zaproponował mi masaż, którego sama nazwa wywołała we mnie dreszczyk emocji  – miał to być Masaż Dotyk Motyla.

Po pierwszym „spotkaniu z motylem” poczułam się niezwykle energetycznie. I tak każdy dzień kończył się dla mnie  subtelnym dotykiem rąk mojego przyjaciela. W kolejne wieczory studiowałam i uczyłam się masażu by móc go praktykować w Polsce.

Nie mając doświadczenia i certyfikatu ukończenia kursu, poprosiłam Richarda Overly /USA/ certyfikowanego terapeutę GBE, nauczyciela metody, o konsultację i zgodę wykonywania masażu na moich podopiecznych. Uzyskałam ją natychmiast z dużym wsparciem merytorycznym z jego strony.

Praktykowałam masaż głównie na dzieciach z różnymi dysfunkcjami. Obserwowałam, że masaż wpływa cudownie na ich rozwój i samopoczucie bez względu na ich problemy psychofizyczne.

Cudowny rezultat przyniósł również w sytuacji noworodka, któremu medycyna konwencjonalna dała tylko kilka dni życia. Mama masowała synka  wsuwając ręce do inkubatora. Po 2 dniach pojawiły się pierwsze reakcje życia. Masaże rozwijały go w niesamowitym tempie. Dziś ma 3 latka , żyje i rozwija się w miarę prawidłowo.

Podobne zdarzenia miały miejsca wielokrotnie.

Masaż Dotyk Motyla działa cudownie na osoby z autyzmem, mimo ,że osoby te nie akceptują dotyku ze względu na swoją nadwrażliwość.
Jedna z moich ulubionych autystek  przychodząc na terapię najpierw bierze moją rękę i mówi – MOTYL. Zaczynamy więc spotkanie od delikatnego dotyku. Ona płacze i śmieje się na przemian uwalniając w ten sposób blokady psychofizyczne.

Zabrzmi to może mało wiarygodnie , ale zaczął się wtedy w moim życiu dziwny czas  przyjaźni z motylami – siadały nieoczekiwanie na moich rękach, czasem mieszkały po kilka dni w moim domu, pojawiały się w snach a od znajomych dostawałam prezenty związane z motylami.

W sierpniu 2011 roku pojechałam na Łotwę aby wziąć udział w 10 dniowym szkoleniu z terapii Gentle Bio-Energetics który prowadzony był przez Richarda Overly.

Było to jedno z moich najtrudniejszych szkoleń, dlatego też okazało się tak fascynujące.
Po raz pierwszy mogłam zobaczyć i poczuć wstrząsające reakcje ciała , które związane były z uwalnianiem wspomnień zapisanych w komórkach naszego ciała a co za tym idzie z natychmiastową poprawą  samopoczucia psychofizycznego, mojego i osób uczestniczących w szkoleniu.

Po powrocie natychmiast zaczęłam praktykować terapię Gentle Bio-Energetics i to z dużymi rezultatami:

  • Pracowałam z depresją u osób dorosłych. W wielu wypadkach udało się po jakimś czasie wykluczyć leki psychotropowe.
  • Gentle Bio-Energetics wsparło wielu maturzystów z objawami lęku i stresu.
  • U dzieci z dysfunkcjami psychofizycznymi poprawił się stan funkcjonowania psychofizycznego
  • W przypadku padaczek u dzieci stosowałam skrócone techniki Gentle Bio-Energetics – na początku pojawiały się częstsze  i mocniejsze ataki , które w trakcie terapii wyciszały się  a czasem ustępowały.
  • Gentle Bio-Energetics stosowałam również z osobami w śpiączkach w Instytucie w Indiach. Terapia poprawiła stan tych osób przywołując do życia kolejne funkcje organizmu: otwarcie oczu, ruchy kończyn, reakcje komunikacyjne.
  • Masaż Dotyk Motyla pomógł mi w niwelowaniu nadwrażliwości sensorycznej u dzieci, głównie w sferze dotyku
  • U kobiet z problemami ginekologicznymi (menopauza, bolesne miesiączki, problemy z zajściem w ciążę) eliminował dolegliwości – terpia Gentle Bio-Energetics ma już w Polsce kilkoro dzieci.
  • Zaobserwowałam duży problem z odblokowaniem energii na odcinku ośrodka seksualnego  u kobiet, które stosują spirale antykoncepcyjne.
  • Ponadto metodę tą wykorzystuję w profilaktyce, by pacjent  zachowywał dobre samopoczucie.

Czując ciągły niedosyt w zakresie pracy z Gentle Bio-Energetics,  a też wątpliwości co do własnych umiejętności zaprosiłam Richarda Overly do poprowadzenia kursu w Polsce. Kurs odbył się w czerwcu 2012 roku w Karpaczu.

Kolejne obserwacje, praktyka z Richardem oraz doświadczenia tego szkolenia pozwoliły mi na głębszą penetrację organizmu ludzkiego.
Mijają 3 lata moich doświadczeń i praktyki z metodą Gentle Bio-Energetics. Wciąż jestem zafascynowana możliwościami, szybkim i skutecznym działaniem technik a przede wszystkim bezinwazyjnym leczeniem chorób somatycznych i psychicznych moich pacjentów.
Zachęcam i zapraszam do odbycia tej fascynującej podróży w głąb siebie.
Koryna Opala –Rybka