Trzy pytania

Trzy najczęściej zadawane pytania związane z Masażem Dotyk Motyla dr Evy Reich

3pytaniaDotykMotyla

Czy Masaż Dotyk Motyla jest tylko dla dzieci?

Nie. Masaż Dotyk Motyla jest skuteczny zarówno dla dzieci, jaki i dorosłych.

Masaż pierwotnie powstał, aby budować więź między matką i dzieckiem, przeistoczył się w technikę wspomagającą zdrowie i rozwój osób w każdym wieku.
Jest techniką sprzyjająca wewnętrznemu dziecku, które jest w każdym z nas.

Zachęcamy osoby, które doświadczyły traumy pierwotnej takiej jak trudny poród, separacja z mamą zaraz po narodzinach, aby znalazły partnera i praktykowały masaż raz w tygodniu lub częściej, aby uzdrowić wspomnienia.

Czy jestem w stanie nauczyć się masażu w ciągu jednego dnia?

Masaż jest krótki, łatwy i prosty do nauczenia. Wykonanie zajmuje od 6 do 15 minut w zależności od wieku i rozmiaru danej osoby.

W trakcie kursu poznasz zasady wykonywania, zaprezentujemy trzy rodzaje dotyku, zapoznasz się z sekwencją i będziesz mieć okazję doświadczyć masażu na sobie i wykonać na partnerze. Dowiesz się też jak wykonywać masaż na noworodku, niemowlęciu, dziecku, osobie dorosłej, w szpitalu czy hospicjum oraz jak pracować z kobietami w ciąży i w trakcie porodu.  Dostaniesz też materiały, z których będziesz mógł korzystać po zakończeniu kursu.

Dodatkowo cała sekwencje zaprezentowana została na płycie DVD dołączonej do książki Richarda Overly „Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich”, z której możesz korzystać, kiedy tylko zechcesz.

To wystarczy. Potem trzeba praktykować i wykonywać masaż wielu osobom, aby utrwalić sekwencję i doskonalić technikę. Raz w miesiącu w Warszawie spotykamy się i wspólnie praktykujemy masaż.

Program kursu obejmuje: filozofię i historię powstania Masażu Dotyk Motyla i Łagodnej Bio-Energetyki dr Evy Reich; powiązanie pomiędzy przepływem energii życiowej, traumy i mechanizmami obronnymi (zbroi wg Wilhelma Reich); charakterystykę przepływu energii; emocje i jak wyrażają się one w ciele; delikatny dotyk i jego wpływ na nasze życie.

Czy taki krótki masaż może przynosić efekty?

Tak. Eva uważała, że minimum stymulacji daje maksymalną odpowiedź.

Wykonanie masażu zajmie Ci ok. 5-15 minut w zależności od wielkości ciała danej osoby i od tego czy pracujesz z dzieckiem czy z osobą dorosłą. To jest wystarczający czas, aby energia mogła ulegać poszerzeniu i ekspansji.
Wydłużeniu czasu wykonywania masaż przemienia masaż w inną technikę.

Zobacz kiedy odbędzie się najbliższy
kurs MASAŻU DOTYK MOTYLA dr Evy Reich

zapisujesieDotylMotyla